Przejdź do treści

Pomiechówek - urokliwe miejsce na trasie spływu kajakowego Wkrą

 • Spływy Kajakowe Wkrą
  Spływy kajakowe na rzece Wkra tylko kilkadziesiąt minut drogi od Warszawy.
 • Grupowe i firmowe spływy kajakowe
  Organizujemy spływy Wkrą zarówno dla osób indywidualnych, grup zorganizowanych i firm.
 • Indywidualne spływy Wkrą
  Zapraszamy osoby indywidualne na organizowane przez nas spływy Wkrą.
 • Ciekawe trasy spływów do wyboru
  Kilka tras do wyboru różniących się poziomem trudności oraz czasem trwania.
 • Obserwuj dziką przyrodę nad Wkrą

Co oferuje Pomiechówek?

Historia tej małej miejscowości sięga aż 50-150 r.p.n.e. Była ważnym ośrodkiem handlowym, przez który przebiegał szlak bursztynowy. Obecnie jest ostoją dla tych, którzy poszukują spokoju i chwili wytchnienia w niedalekiej odległości od wielkiego miasta. Jeśli planuje się trasę spływu kajakiem przez Wkrę, dobrze rozpatrzyć Pomiechówek jako miejsce docelowe. Taka wycieczka to wspaniały sposób na to, by aktywnie spędzić czas z rodziną na łonie natury, zapewniając wszystkim mnóstwo zabawy. Pomiechówek położony jest w północnej części województwa mazowieckiego, blisko Warszawy,  więc dojazd do niego, czy to własnym samochodem czy pociągiem, jest dość łatwy i szybki – zajmuje około godzinę. Oferuje mnóstwo atrakcji, wśród których znajdą się zarówno przyjemności związane z możliwością obserwowania dzikiej przyrody oraz sportem, jak i sztuczne udogodnienia dla tych, którzy cenią sobie aktywy i ciekawy wypoczynek. Nie brakuje również rozbudowanej sieci gastronomicznej, a także solidnej porcji edukacji dzięki ścieżkom dydaktycznym i możliwości zabawy na dobrze zorganizowanych placach zabaw.

Pomiechówek - Spływy Kajakowe
Atrakcje Pomiechówka
Pomiechówek - Spływy Kajakowe

Wśród atrakcji, jakie oferuje Pomiechówek, każdy znajdzie coś dla siebie. To idealna baza wypadowa na jednodniową rodzinną wycieczkę, która dostarczy zróżnicowanych, zawsze ciekawych wrażeń. Jedną z głównych atrakcji jest oczywiście możliwość przepłynięcia kajakiem przez Wkrę. Do Pomiechówka prowadzi najdłuższa i jedna z najbardziej urokliwych tras kajakowych, podczas której można podziwiać piękno dzikiej przyrody. Trasę można rozpocząć zarówno w Jońcu, Borkowie lub Szczypiornie, a wszystko zależy od czasu, jaki chce się poświęcić na spływ kajakiem. Ale to nie wszystko. Pomiechówek i jego okolice zachwycą także miłośników innych sportów, takich jak gra w golfa czy wędkarstwo, a nawet znajdzie się coś dla łyżwiarzy. Również dla dzieci znajdzie się sporo ciekawych miejsc, takich jak Park linowy, ścianka wspinaczkowa, place zabaw z kulkami i ścieżka dydaktyczna z atrakcjami dla najmłodszych.

Spacer po Pomiechówku po spływie kajakowym

Pomiechówek to także idealne miejsce dla tych, którzy kochają długie spacery. Słynny już Park Dolina Wkry, położony przy kompleksie leśno-rekreacyjnym, jest miejscem, w którym poczujemy wyjątkowy zew z naturą w jej najczystszej, pierwotnej postaci. Można obserwować przyrodę z wieży widokowej i stanowiska edukacyjnego, podziwiać łąkę motyli, wejść na pomost widokowy na odnodze rzeki Wkry, a także zrobić sobie spacer w koronie drzew. Wszystko to w atmosferze naturalności, wśród dziewiczej przyrody, traktowanej z wyjątkowym poszanowaniem. Dla entuzjastów historii znajdzie się sporo zabytków – przepiękny kościół z 1415 roku, cerkiew prawosławna w sąsiednim Stanisławowie, a także liczne forty. Warto również wybrać się do jednego z wielu gospodarstw agroturystycznych, np. do pobliskiej wsi Wymysły, gdzie prowadzone jest gospodarstwo agro-edukacyjne. Można w nim zapoznać się z urokami życia na wsi, nakarmić małe kozy oraz wziąć w udział w ciekawych zajęciach. To świetna propozycja, zwłaszcza dla najmłodszych. W Pomiechówku z pewnością nie zabraknie atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ta urokliwa okolica zachwyci każdego, kto jest wrażliwy na piękno przyrody. Spływ kajakowy, wspaniałe widoki, plaża nad rzeką Wkrą, mnóstwo możliwości na aktywne spędzenie wolnego czasu – z pewnością każdy będzie zadowolony!

Pomiechówek - Spływy Kajakowe
Pomiechówek - Spływy Kajakowe
Pomiechówek - Spływy Kajakowe
Pomiechówek - Spływy Kajakowe