Przejdź do treści

Jak aktywnie spędzić majówkę? Może spływ Kajakowy rzeką Wkrą?

 • Spływy Kajakowe Wkrą
  Spływy kajakowe na rzece Wkra tylko kilkadziesiąt minut drogi od Warszawy.
 • Grupowe i firmowe spływy kajakowe
  Organizujemy spływy Wkrą zarówno dla osób indywidualnych, grup zorganizowanych i firm.
 • Indywidualne spływy Wkrą
  Zapraszamy osoby indywidualne na organizowane przez nas spływy Wkrą.
 • Ciekawe trasy spływów do wyboru
  Kilka tras do wyboru różniących się poziomem trudności oraz czasem trwania.
 • Obserwuj dziką przyrodę nad Wkrą

Jak aktywnie spędzić majówkę?

Jeśli tęsknisz za odpoczynkiem od mroźnej pogody po długiej zimie i potrzebujesz wytchnienia od pracy, szkoły oraz codziennych obowiązków, doskonale Cię rozumiemy! To był wyczerpujący rok – wszystkim rodzicom i dzieciom przydałaby się nieco dłuższa przerwa na regenerację. Idealnym momentem będzie długi weekend na początku maja.

Ale pytanie brzmi: jaki rodzaj aktywności wybrać na spędzenie majówki? Lepiej spędzić kilka leniwych dni przed telewizorem? A może warto nadrobić zaległości w książkach? My mamy dla Ciebie znacznie lepszy pomysł! Wykorzystaj piękną pogodę i wybierz się z rodziną lub przyjaciółmi na świeże powietrze. W tym okresie warto zrobić rzeczy, na które brakuje czasu albo do których dotychczas skutecznie zniechęcała zimowa czy jesienna aura. Maj to jednak okres iście wiosenny – rozkwitające pąki kwiatów, przyjemny, ciepły wietrzyk czy ćwierkające wróbelki – czyż nie warto doznać tego na własnej skórze?

W dobie elektroniki coraz bardziej docenia się niezwykłe korzyści, jakie daje spędzanie dużej ilości czasu na świeżym powietrzu. Natura jest darmowym źródłem świeżego powietrza i prostych przyjemności, które uspokajają umysł i ciało, uwalniają od stresu i poprawiają samopoczucie. Nawet przy takim zrozumieniu roli przyrody dla ogólnej satysfakcji z życia nadal można usłyszeć o trudnościach ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Jednak nic prostszego – niezależnie od tego, czy mieszkasz na spokojnej wsi czy w środku dużego miasta, czy zajmujesz się domem czy pracujesz minimum 40 godzin tygodniowo, a wieczorami opiekujesz się trójką dzieci, w długi weekend możesz wybrać się z rodziną na rowery czy piknik nad jezioro. Doskonałą propozycją będzie też spacer brzegiem rzeki, na który mogą zdecydować się niemal wszyscy, niezależnie od wieku oraz kondycji.

Majówka nad rzeką Wkrą
Majówka na Wkrze - Szczypiorno

A może niespieszna przechadzka to dla Ciebie za mało? Wolisz aktywny wypoczynek, w którym adrenalina podskoczy do góry? W takim razie proponujemy spływy kajakowe! Spływ kajakowy to świetne zajęcie dla entuzjastów na każdym poziomie zaawansowania. Może to być wspaniały sposób na spokojne odkrywanie płytkich wód na brzegu jeziora lub ekscytujący, wysokoenergetyczny sport polegający na ściganiu się po rwących wodach.

Dla osób o każdym poziomie wtajemniczenia w ten sport polecamy spływ Wkrą. Ta rzeka nie będzie niebezpieczna, dlatego możesz zabrać na wyprawę także starsze dzieci, ale bardziej rwące odcinki idealnie sprawdzą się dla dorosłych, którzy chcą spróbować swoich sił. Co równie interesujące, krajobraz Wkry uzupełniają mazowieckie wsie i miasteczka z ciekawymi zabytkami, takimi jak skanseny, kościoły czy mosty. Większość z nich można zobaczyć także z kajaka. Zachwyci Cię też piękno przyrody. Brzeg porośnięty roślinnością, bujna trawa i pola z rosnącymi zbożami. Czy może być coś piękniejszego? Połączenie wód Wkry wraz z florą i fauną Mazowsza sprawią, że z pewnością zechcesz powrócić na kajaki za rok!

Kajakarstwo jest dostępne dla wszystkich, a jego podstawowa forma nie wymaga wcześniejszego doświadczenia, poza pasją odkrywania otwartych wód. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jaką szaloną przygodę przeżyć, kajaki będą doskonałym pomysłem na majówkę spędzoną aktywnie i wśród najbliższych. Kajakarstwo można łączyć z innymi zajęciami na świeżym powietrzu, takimi jak biwakowanie czy wędkowanie, co daje poszukiwaczom przygód dodatkową warstwę wrażeń podczas każdej przygody. Jeśli planujesz uprawiać turystykę narciarską lub wspinaczkę skałkową w miejscach, które wymagają poruszania się po wodzie, kajak może być doskonałym narzędziem umożliwiającym dostęp do odległego piękna danego regionu.

Spływy kajakowe to świetna zabawa, a nie ma nic lepszego niż oddawanie się odpowiedzialnej rozrywce. Podstawą niech będzie więc odpowiedni ubiór – przede wszystkim kamizelka ochronna. Odpowiednio wykwalifikowana osoba w wypożyczalni pomoże Ci dobrać sprzęt i technikę do konkretnego programu, a jej wiedza wzbogaci wyprawę w nieoceniony sposób. Zachowanie bezpieczeństwa jest najważniejsze w każdej aktywności wodnej. Niezależnie od tego, czy stoisz przed wyzwaniem rwącej wody czy przed niebezpieczeństwem wielodniowej wyprawy, przeszkolenie doświadczonej osoby zapewni Ci ogólne zadowolenie z wyjazdu. To wzbogaca Twoje doświadczenie i przygotowuje Cię do kolejnej przygody z kajakiem!

Spływy kajakowa podczas majówki
Spływy kajakowe Wkrą podczas długiego weekendu
Długi weekend majowy a spływy kajakowe Wkrą